آموزش بازی کلش آف کلنز

سایتی برای آموزش کلش آف کلنز

جستجو

خبرهای مهم

تبلیغات شما

بایگانی

تبلیغات متنی

تبلیغات کلیکی

پربحث ترين ها

محبوب ترين ها

آخرين نظرات

پيوندها

راهنمای جامع کلن وار

استراتژی ها آموزش های بازیبخش اول: مدیریت بازیکنان

 عامل اول در انتخاب عضو خوب، فعال بودن است . البته اینو نمیشه بلافاصله پس از عضویت یک شخص درموردش قضاوت کرد و با گذر زمان مشخص میشه.

عامل دوم اتحاده که نیازی به توضیح زیاد ندارد ! اتحاد باعث میشه منافع کلن مهم تر از منافع شخصی باشه و سوال (پیروز میشویم؟) به جمله ی (پیروز میشویم!) تبدیل شود .

عامل سوم آگاهیه که با یک مثال توضیحش میدم که در یک کلن واقعی دیدم. کلنی وجود داشت که اعضاش تون هال هایی با لول های ۴ تا ۹ رو شامل میشدند. درحالی که عضوی با تون هال لول ۴ زیاد قوی نیست، اما بخاطر حمایت های بقیه ی اعضا (منظورم راهنمایی ها هست) میتونست به احتمال صد در صد هر رقیبی با همین لول تون هال رو شکست بده. (به خاطر آگاهی هایی که کسب کرده بود.) در همین کلن دو عضو با تون هال لول ۷ وجود داشتن که هیچی بلد نبودن! یکی از اونا حتی دیوار شکن لول یک داشت! به هر حال بعد از این که در کلن قرار گرفتند، با راهنمایی گرفتن از سایر اعضا راه درست رو در پیش گرفتن و خیلی زود تبدیل به سرسخت ترین اعضا شدن.

نکته ی آخر: به هر بازیکن به عنوان یک سلاح نگاه کنید که قراره باهاش به دشمن حمله کنید. یک تانک و یک تفنگ بادی با هم فرقی ندارند اگه هر دوتا خطا بزنند  وظیفه ی شما به عنوان لیدر کلن اینه که به هر عضو نشون بدید چطور از حداکثر ظرفیتش برای حمله استفاده کند. این نکته رو هم بدونید که بازی برای شما در کلن وار حریفی رو انتخاب میکنه که لول های اونها تقریبا با شما برایر باشه. بنابراین اگر شما دارای کلنی باشید که تمام اعضا دارای تون هال لول ۴ باشند و در آخرین سطح ارتقای خودشون باشند، شک نکنید که همیشه پیروز میشید چون حریف متناسب با لول شما انتخاب میشه و به دلیل آپگرید های بهتر شما پیروز میشوید.

در ادامه مطلب با ما باشید ...


 
1-رهبری کردن اعضا:
در این مرحله فرض میکنیم که شما اعضای خوبی پیدا کردید و دیگه وقت این شده که بهشون نشون بدید که باید چکار کنند. اینجاست که تجربیات شما به کار میاد. بهترین راه برای نشان دادن اینکه اعضا چکاری کنن اینه که اون کارو خودتون انجام بدید تا یاد بگیرن. مسایل زیادی هست که باید به یک بازیکن تازه کار یاد داد اما مهمترین نکته ها اینا هستن: خالی کردن کلن کسل حریف، پیدا کردن نقطه ضعف حریف، ایجاد یک بیس دفاعی برای کلن وار. همچنین در نظر داشته باشید که باید توضیح بدید چرا کاری باید انجام بشه و فقط نباید بگید فلان کار باید انجام بشه. (برای مثال، به اعضا نگید که سربازای کلن کسل حریف رو با آرچر محاصره کنن تا بهترین تاثیرو داشته باشه، در عوض بگید بیشتر سربازای مدافع داخل کلن کسل حریف دارای splash damage هستند و پخش کردن سربازا باعث کاهش تاثیر حمله ی سربازای حریف میشه.) این کار باعث میشه خود بازیکن این مساله رو درک کنه و به راه حل برسه (که در اینجا راه حل محاصره با آرچر هست) و مشکلات بعدی رو بدون کمک گرفتن حل کنه.
 
2-در نظر گرفتن انتظارات:
یکی از مهترین جنبه های وجود کلن اینه که هرکس سهمی از کارها رو انجام بده. درسته که لیدر و الدرها میتونن از پس این کار بربیان اما کارها خیلی ساده تر مشه اگه همه مشارکت کنن. اگر همونطور که قبلا گفتیم اعضا تابع لیدر باشند، همه برای بهتر شدن کلن تلاش میکنن. به همین دلیل هر انتظاری رو که از هر عضو دارید به روشنی بیان کنید. همینطور که کلن درحال پیشرفته، افرادی که فراتر از حد انتظار عمل کردن رو ارتقا بدید. نظر شخص من برای الدر شدن این فرموله که شاید به نظر خیلی افراد درست نباشه. هر عضوی که در رتبه بندی کلن عدد بالاتری رو داشته باشه الدر میشه. این باعث ترغیب و تشویق اعضا و برآورده شدن انتظارات میشه.
 
3-پرهیز از عجله:
توقع نداشته باشید که ظرف دو هفته با کلن های برتر دنیا رقابت کنید چون امکان پذیر نیست. به قول معروف رم در یک روز ساخته نشده پس عجله نکنید. اینکه یک کلن فعال بعد از دو ماه فقط ۲۵ عضو داشته باشه کاملا طبیعیه. به خاطر داشته باشید که یک کلن وار با ۱۵ عضو در برابر ۱۵ عضو بسیار مدیریت ساده تری داره چون میتونید برای هر عضو در ذهنتون حساب باز کنید و نقشه هارو کاملا در نظر بگیرید. یادتون باشه که شما برای پیروزی نیاز به اعضای زیاد (مثلا حتما ۵۰ عضو) ندارید پس اعضای غیر فعال و حرف گوش نکن رو برای بهتر شدن کلن حذف کنید. (شیوه ی شخصی من اینه که هرکس این شانسو داره که در جنگ کاری رو انجام بده. بنابراین اگر عضوی نه درخواست نیرو داده و نه دونیت کرده، اما تونسته در جنگ از پس خودش بر بیاد، واقعا با بودنش خسارتی رو به کلن وارد نمیکنه و میشه بعدا درموردش قضاوت کرد. اما کسی که در وار خراب کاری کنه و برخلاف تمام کمک ها پیشرفتی نکنه و حتی حمله نکنه، کیک میشه.) فقط اعضایی رو در کلن نگه دارید که این پتانسیل رو دارن که به کمک تبدیل بشن.
 
4-نکته ی آخر:
اگر ۴۵ – ۰ عقب هستید و زمان برای جبران هم ندارید، داد و بیداد کردن و سخت گیری هیچ خاصیتی نداره چون باخت قطعیه. در این حالت چون چیزی برای از دست دادن ندارید و به دست آوردن ستاره هم نتیجه رو عوض نمیکنه، اجازه بدید حمله های باقیمانده برای کسب منابع (loot) انجام بشه و اعضا یکم از این باخت سود ببرن. پس زیاد سخت نگیرید.


بخش دوم: استراتژی ها

  نقشه ی رایج حمله اینه که ابتدا کلن خودتون و کلن حریف رو بر اساس نقشه ی جنگ به دو نیمه تقسیم کنید. اجازه بدید ابتدا نیمه ی دوم کلن شما یه نیمه ی دوم کلن حریف حمله کنن و تا جایی که توان دارن ستاره کسب کنن. بعدش نیمه ی اول کلن هدف های باقیمونده و بی ستاره ی نیمه ی دوم رو بزنن چون ساده تره و ستاره گرفتن آسونتر. در آخر هم بقیه ی حمله هارو به نیمه ی اول حریف انجام بدن. دلیل این کار رو هم با مثال توضیح میدم. فرض کنید کلنی داریم با دو عضو که تون هال هاشون لول ۴ و ۱۰ هست. اگر عضو لول ۱۰ هر دو حمله ی خودشو استفاده کنه و از هر حمله دو ستاره بگیره مجموعا چهار ستاره برای کلن به دست میاد. حالا اگر عضو لول ۴ از یک حمله سه ستاره و از بعدی هیچ ستاره ای نگیره، میبینیم که در این صورت ستاره از دست رفته، چون عضو لول ۱۰ میتونست حمله ی دومش رو به حریف عضو لول ۴ انجام بده و سه ستاره بگیره (و اتفاقا راحت تر هم میشد) و در مجموع یک ستاره بیشتر کسب میشد. (توجه کنید که عکس این ماجرا صادق نیست یعنی عضو لول۴ نمیتونست در حمله ی دوم به حریف عضو لول ۱۰ حمله بکنه و ستاره بگیره چون قاعدتا ضعیفه.)

بهتره که قوی ترین حمله ها رو برای ساعت های آخر جنگ نگه دارید. مدیریت دقیق یک جنگ ۱۵ در برابر۱۵ عضو بسیار ساده تر از یک جنگ ۳۰ دربرابر ۳۰ عضو هست و میشه به راحتی هدف هر عضو رو تعیین کرد و برای هر عضو توصیه های جداگانه ای داشت. اما وقتی تعداد اعضا زیاد هست، آسان ترین راه اینه که به هرکس بگید به حریفیکه بازی پیشنهاد میده یا هم شماره ی خودش حمله کنه، اما در سطح های اولیه بهتر هست خود لیدر جنگ رو کنترل کنه.

1-ایجاد انگیزه:
مهمترین دلیلی که اکثر اعضا در کلن وار شرکت نمیکنن اینه که نگران از دست رفتن منابعی هستند که برای ساخت ارتش صرف میشه. ترس از تلف شدن منابع مانع تلاش اعضا برای کسب ستاره در جنگ میشه. اما اگر خود شما پی در پی در جنگ ها پیروز بشید، بقیه ی اعضا با این باور به میدان جنگ میان که میتونن با درست جنگیدن منابعی رو که برای ساخت ارتش خرج کردن دوباره به وسیله ی غنیمت های جنگ ( (war lootبه دست بیارن. برای مثال وقتی جایزه ی جنگ ۲۲۰۰۰۰ باشه، همه ی اعضا برای حمله های بهتر ترغیب میشن. یک مثال از یک کلن واقعی میزنم. در این کلن چند بازیکن وجود داشتن که همه روشون برای گرفتن حداقل پنج ستاره حساب میکردن. اون ها راه های موثر و ارزان رو برای گرفتن امتیاز کامل پیدا کرده بودند و تنها انگیزشون هم گرفتن غنیمت های جنگی (war loot) بود! با این انگیزه حتی دیگه کسی مجبور نبود اونا رو برای جنگ تشویق کنه و حتی بقیه هم به پیروی از اونا با تمام قدرت میجنگیدند.

2-بهره گیری حداکثر از کلن کستل:
کلن کسل تهاجمی در جنگ: این بخش یکی از مهمترین جنبه های جنگ هست که میتونه نتیجه ی جنگو به سرعت تغییر بده. در حالی که باید همه برای فعالیت تشویق بشن، بهتره فقط افراد قدرتمند دونیت کنن. (توجه کنید که داریم در مورد جنگ حرف میزنیم نه حمله های معمول.) دلیلش هم اینه که ما به بهترین سربازا در کلن کسل نیاز داریم، مخصوصا برای افراد ضعیف تر که بیشتر قدرت حمله شون به این موضوع بستگی داره. هیچ وقت اجازه ندید که اعضا بدون داشتن سرباز مناسب در کلن حمله کنند. سعی کنید آرچر و بربرین دونیت نکنید (مگر در موارد خاص یا وقتی که خود شخص درخواست کنه). همیشه چیزی رو دونیت کنید که برای حمله مناسب باشه. اگر سرباز مناسبی پیدا نشد، مینیون و گابلین و ویزارد دونیت کنید تا حداقل برای پاکسازی زمین مناسب باشه.
کلن کسل دفاعی در جنگ: توجه کنید که کلن کسل دفاعی موضوعش فرق میکنه. برای این کسل از نیروهایی با نوع حمله های مختلف استفاده کنید تا برای دشمن غیر قابل پیش بینی باشه. پیشنهاد من اینه که از دراگون، ویزارد و بالون استفاده کنید و بعد هرچی خالی موند رو با آرچر پر کنید. در این حالت دشمن با سه حال حمله مواجه میشه که کاملا غیر منتظره هست و امکان داره باعث کاهش شدید قدرت حمله یا شکست حریف بشه. این موضوع رو هم تکرار میکنم که حتما به اعضا آموزش خالی کردن و نابود کردن سربازای داخل کلن کسل دشمن رو بدید تا برای هر شرایطی آماده باشن.

 3-اهمیت آماده سازی:
تمام جمله های قبل به نحوی به آماده سازی اشاره میکرد. هر عضو باید برای هر حمله کاملا آماده باشه. اجازه ندید بازیکنان فقط با داشتن یک ارتش به ظاهر خوب و قوی حمله کنن. در مورد اینکه هر حمله قراره چگونه انجام بشه، با ورود هر سرباز قراره چه اتفاقی بیفته، یا قراره چه نیروهایی استفاده بشه با تمام بازیکنان در چت صحبت کنید. به اعضا این باور رو بدید که ستاره ی کامل میگیرن و بی دلیل حمله نکنن. مطمئن بشید که بعد از هر حمله از گزینه ی reply استفاده کنید تا نقاط ضعف و قوت هم کلنی و دشمن رو درک کنید. (همیشه قبل از حمله به کسی که قبلا بهش حمله شده اینکارو کنید چون هم میتونید نیرو های داخل کلن کسل حریفو ببینید و هم از محل وجود تله ها باخبر بشید). در آخر هم مطمئن بشید که یک نقشه ی کلی از این که چه کسی باید به کدام حریف حمله کنه داشته باشید تا چند نفر برای حمله به یک نفر برنامه ریزی نکنن. حمله برای دفعه ی دوم به یک حریف برای گرفتن امتیاز کامل اشکالی نداره اما اگر دو عضو بخوان که همزمان به یک نفر حمله کنن، سریعا بینشون قضاوت کنید تا اختلافی پیش نیاد. برای جلوگیری از دعوا و دلخوری قبل از حمله تعیین کنید که چه کسی باید به چه حریفی حمله کنه.

4-چند نکته ی اضافه:
تون هال لول ۷ دارای بالاترین پتانسیل حمله در بین تمام لول ها در بازیه. سعی کنید تا میتونید اعضایی با این سطح تون هال رو جمع کنید چون مهمترین نقش رو در جنگ ها دارن. دلیلش هم اینه که دو حریف با تون هال لول ۷ و شرایط برابر اگر یکی به دیگری حمله کنه، مدافع شکست میخوره. (البته در شرایط عادی). وقتی یک عضو به تون هال لول ۷ میرسه، تمام آپگرید هایی که براش امکان پذیر میشه جنبه ی تهاجمی داره و فقط تعداد کمی آپگرید دفاعی دریافت میکنه. (در تون هال لول ۸ آپگرید های دفاعی جبران میشه.) به همین علت اعضایی با تون هال لول ۷ ماشین های جنگی محسوب میشن که شانس سه ستاره گرفتنشون از هر لولی بالاتره. بازیکنی با تاون هال لول ۷ که تمام آپگرید هاشو انجام داده باشه، در اکثر مواقع نمیتونه در برابر هر حمله ای خوب دفاع کنه. بنابراین در کلن ها (البته در شرایط برابر) به نیروهایی که برای دفاع از دهکده ی اعضای تون هال لول ۷ دونیت میکنید، بیشتر توجه کنید چون این پتانسیل رو دارن که نتیجه ی کلن وار رو عوض کنن. در اکثر مواقع این اعضا بیشترین ستاره هارو برای کلن کسب میکنن.

5-پیشرفت
کلن وار ها مجموعه ی کاملی از تمام تخصص ها در این بازی هستند و نمیشه با آسونی در دو مقاله همه ی جزئیات رو بازگو کرد. به یاد داشته باشید که هرچقدر هم باهوش و تجربه باشید، کلن وار یک کار گروهیه. امیدوارم که همه ی شما لیدر ها و اعضای خوبی برای کلن خودتون باشید. یک عضو خوب بودن ارزشش کمتر از یک لیدر خوب بودن نیست. هدف یک کلن پیشرفت کردن بهصورت گروهی و با یک هدف مشخصه. اگر روزی این هدف از یاد بره، وجود کلن بی معنیه. پس هدف رو فراموش نکنید.

جاسوسی از حریف در کلن وار

چرا باید نگران وجود جاسوس در کلن وار باشیم؟

این اتفاق در اکثر کلن وار ها معمول هست. شیوه ی جاسوسی هم به این صورت هست که یکی از اعضای کلن حریف که در کلن وار شرکت نداره (چون در غیر این صورت اسمش در نقشه ی وار در اختیارتونه که راحت شناسایی میشه) وارد کلن شما میشه.

کارهایی که جاسوس میتونه انجام بده، آگاهی از چیدمان شما و در نتیجه دیدن محل هیدن تسلاها و تله ها و بمب هاست. همچنین یک جاسوس میتونه از تعداد و نوع نیروهای موجود در کلن کسل شما باخبر بشه که این مورد میتونه مزیت بزرگی رو برای حریف، و دردسر بزرگی رو برای شما ایجاد کنه.
جلوگیری از جاسوسی در کلن وار:

کلن رو در حالت Close قرار بدید. به محض مشخص شدن حریف وار (یعنی شروع روز آماده سازی) کلن رو ببندید و اگر اعضای جدید قصد ورود دارند، از گزینه ی Invite استفاده کنید. به اعضا گوشزد کنید که افراد ناشناس به هیچ وجه قبول یا دعوت نشن. بسیاری از کلن های فعال در زمینه ی وار، عضوگیری بالایی دارند که این کار (بستن کلن) باعث کاهش سرعت عضو گیری میشه، اما وارد نشدن جاسوس رو تضمین میکنه که در بلند مدت مزایای بیشتری نسبت به عضو گیری داره.

اگر اکثر اعضای کلن شما شامل اعضای تون هال ۹ و ۱۰ میشه، ریسک جاسوسی کمتر میشه (دلیلشو در ادامه میگم) و میتونید کلن رو Close نکنید و آزادانه تر رفتار کنید.

اخیرا به علت اهمیت ویژه ی کلن وار ها و امکان ارتقای کلن ها، استفاده از جاسوس بسیار رایج هست. راه معمول جلوگیری این هست که بعد از مشخص شدن حریف، بلافاصله کلن حریف رو پیدا کنید و از اسم تمام اعضا اسکرین شات تهیه کنید تا اگر درخواست عضویت داشتید، چک کنید که از اعضای کلن حریف نباشه.

نکته ی بعدی اینه که در بعضی مواقع، اعضای کلن حریف از اکانت های ثانویه ی خودشون استفاده میکنند که اغلب سطح پایینی داره. پس از قبول کردن افراد مشکوک مخصوصا سطح پایین خودداری کنید چون ممکنه جاسوس حریف باشند. دلیل اینکه جاسوسی از کلن هایی با اعضای سطح بالا سخت هست همینه که اگر اعضا سطح بالا باشند، اکانت دوم های حریف رو – حتی اگر ندونند جاسوسه – قبول نمیکنند.

در هرحال، جاسوسی شاهکار نیست و جنگ هم قانون و اخلاق نمیشناسه و اگر وجدانتون اجازه میده، شما هم میتونید جاسوسی کنید.

جلوگیری صد در صد از جاسوسی غیر ممکنه و کلن هایی که همیشه در وار هستند، اگر هر دفعه کلن خودشون رو ببندن، با کاهش شدید عضو مواجه میشن. در این صورت، رد کردن تمام درخواست های عضویت و مشکوک شدن به اعضای جدید کلن در نهایت به نابودی کلن منجر میشه.

خب تا اینجای کار بررسی کردیم که چجوری نذاریم جاسوس وارد بشه. حالا ببینیم که اگر جاسوس وارد شد یا اصلا نخواستیم کلن رو Close کنیم، چه کنیم؟
تاکتیک های جاسوسی معکوس:

در ابتدای همین بحث بگم که منظور از جاسوسی معکوس فرستادن متقابل جاسوس  نیست.

روشی که خدمتتون تقدیم میشه با وجود پیچیدگی و نیاز به هماهنگی بالا بسیار کار آمد هست.

روش کار به این صورته که وقتی مطمئن شدید یک جاسوس درخواست ورود داده، قبولش کنید و طبیعی رفتار کنید (مخصوصا اگر جاسوس خارجی باشه و زبان شیرین ما رو متوجه نشه که چه بهتر) کاری کنید که جاسوس چیدمان ها و نقشه های حمله رو بفهمه. بعد صبر کنید تا از کلن خارج بشه و اگه نرفت، یک ساعت قبل از شروع وار کیکش کنید و جای تله ها (و اگر شد نیروهای داخل کلن کسل) رو عوض کنید. حالا فقط باید صبر کنید تا ضایع شدن دشمن رو ببینید. (فرض کنید دشمن قراره با هوگ حمله کنه. دیگه خودتون حال صاحب هوگ هایی که با جاینت بمب ناکار شدنو تصور کنید)

نکته ی بعد درباره ی شناسایی جاسوسه. اگر عضو جدید وارد شده، ساکت هست، یا طبیعی رفتار میکنه و بعد از مدتی بی دلیل خارج میشه، یا ناگهان شروع به فحاشی و توهین میکنه که کیکش کنید، به احتمال زیاد اون شخص جاسوس هست و تا حد امکان بعد از رفتنش نقشه هاتونو تغییر بدید.

توجه کنید که این روش بسیار زمان بر هست و اگر همه ی اعضای کلن هماهنگ و فعالند جواب میده.

روش دیگر استفاده از چیدمان های ساده هست که چند دقیقه قبل از وار تغییرشون بدید.

اگر کلنتون هماهنگی لازمو نداره، سعی کنید از روش اول (جلوگیری از ورود جاسوس) استفاده کنید.

 

 *** ویژگی های جدید بعد از آپدیت اسفند ۱۳۹۳  ***

کلن پرک و تجربه کلن

خوب بعد از آپدیت جدید بازی ۲ ویژگی جالب اضافه شد  . یکی از اونها تجربه کلن(Clan Experience) یا همان XP که همانند لول خودتون با افزایش آن میتوانید ، لول کلن خودتون رو افزایش بدهید . اما ویژگی بعدی کلن پرک هست که این واژه معادل فارسی مناسبی ندارد اما در کل به معنای سینه رو جلو دادن و سر رو بالا گرفتن هستش ولی ما همون بهش میگیم پرک (Perk) با توضیحات این ۲ ویژگی :

خوب بعد از اینکه لول شما افزایش پیدا کرد ، یک سری ویژگی به اسم پرک برای شما باز میشه که با افزایش لول کلنتون این پرک ها نیز بهتر خواهند شد . برای مثال در سطح دوم پرک زمان درخواست نیرو برای اعضا کلن به ۱۵ دقیقه کاهش پیدا میکنه و هم چنین میزان مخرن کلن کستل  ۱۰ درصد افزایش پیدا میکند . که در زیر لیست کامل اون رو میبینید . توضیحات تک تک این سطح ها :

 سطح ۲ : کاهش زمان درخواست نیرو به ۱۵ دقیقه و افزایش ۱۰ درصدی مخزن کلن کستل

سطح ۳ : بازگشت ۲۰ درصد از هرینه نیرویی که به هم کلنی های خودتون میدهید (برای مثال هزینه نیروی که دونیت میکنین ۱۰۰۰ اکسیر باشد ، ۲۰۰ تای اون برمیگردد ) و افزایش ۱۰ درصدی میزان لوت دریافتی از وار .

سطح ۴ : میزان کمک از ۵ نیرو به ۶ نیرو برای هر شخص افزایش پیدا میکند و میزان مخزن کلن کستل ۲۰ درصد افزایش پیدا میکند .

سطح ۵ : نیرویی که میدهید ۱ لول سطحش به طور خودکار افزایش پیدا میکند و میزان لوت دریافتی از وار ۱۵ درصد افزایش پیدا میکند .

سطح ۶ : بازگشت ۳۵ درصد از هرینه نیرویی که به هم کلنی های خودتون میدهید و میزان مخزن کلن کستل ۳۰ درصد افزایش پیدا میکند .

سطح ۷ : کاهش زمان درخواست نیرو به ۱۰ دقیقه و افزایش ۲۰ درصدی لوت حاصل از وار

سطح ۸ : میزان محدودیت کمک به ۸ تعدا افزایش پیدا میکند و مخزن کلن کستل ۴۰ درصد افزایش پیدا میکند .

سطح ۹ : بازگشت ۵۰ درصد از هرینه نیرویی که به هم کلنی های خودتون میدهید و افزایش ۲۵ درصدی لوت حاصل از وار

سطح ۱۰ : نیرویی که میدهید ۲ لول سطحش به طور خودکار افزایش پیدا میکند و مخزن کلن کستل ۵۰ درصد افزایش پیدا میکند

مدت زمان رسیدن به سطوح کلن

شاید این سوال برای ما هم مطرح شده باشد که چه مدت زمانی طول می کشد که یک کلن به سطوح بالاتر برسد و یا اصلا قدرت کلن یا تعداد اعضای آن در مدت زمان تاثیر دارد با خیر؟؟!

واقعیت این هست که قدرت کلن تاثیر چندانی ندارد ولی می توان گفت که تعداد اعضای کلن روی این مدت زمان بسیار موثر است. در جداول زیر تعداد Clan War و مدت زمان رسیدن به سطح های مختلف کلن را مشاهده می کنید.

(جدول زیر در شرایطی است که همه روستاهای دشمن را حداقل 1 ستاره بزنید و 60% ستاره های ممکن را گرفته باشید و War را پیروز شوید)

(جدول زیر در شرایطی است که همه روستاهای دشمن را حداقل 1 ستاره بزنید و 60% ستاره های ممکن را گرفته باشید)

یکی از مزیت های بزرگ این سیستم این است که یک کلن با اعضای سطح پایین (مثلا لول 40) می توانند پایاپای و حتی راحت تر از کلن های قدرتمند (مثلا مکس لول) به سطوح بالاتر برسند.

نکات مهم :

-توجه داشته باشید که برای مثال زمانی که در سطح ۸ هستید تمام ویژگی های سطوح ۲ تا ۷ رو به همراه خواهید داشت اما میزان لوت یا میزان ذخیره مخزن جمع نمیشود و به هم اضافه نمیشود .

-یکی از ویژگی های دیگر افزایش لول نیروهای دونیت شده هست . برای مثال کلن شما کسی رو داره که آرچر سطح ۵ داره ، وقتی کلن شما سطح ۱۰ باشه این آرچر تبدیل میشه به سطح ۷ و اینجوری افراد ضعیف کلن هم میتونند در وار کمک کنند ( اگر کسی آرچر سطح ۷ بده دیگه تبدیل نمیشه به سطح ۹ چون همچین چیزی اصلا وجود ندارد )

اما چه چیزهایی در افزایش سطح کلن موثر است ؟ 

-تخریب یک دهکده در وار

-میزان ستاره هایی که در وار کسب میکنید ( مطمئنن کلنی که ۶۰ درصد از ستاره ها رو میگیرد با کلنی که ۴۰ درصد میگیرد ، xp یکسانی دریافت نمیکند )

-پیروزی در وار

در آخر

شاید به نظر این آپدیت هیجان انگیز نباشد اما با افزایش میزان لوت دریافتی از وار و برگشت میزانی از دونیت شما به خود شما مطمئن باشید بعد از مدتی میزان لوت در بازی افزایش پیدا خواهد کرد . الیته از طرفی سوپرسل هنوز اجازه استفاده از قهرمانان در حال ارتقا برای حمله در وار رو نمیدهد ، البته این ویژگی که شرکت در وار در اختیار هرکس قرار گرفته بسیار خوب است که شما میتوانید در کلن افرادی که کنارشون سبز هست رو به معنای حضور در وار و افرادی که قرمز هستند به معنای عدم حضور در وار در نظر بگیرید .

سوالات متداول درباره Clan Perks

1) آیا تجربه کلن (Clan XP) از دونات کردن سربازان هم بدست می آید؟

   خیر، Clan Xp فقط و فقط از نبردهای کلن وار کسب می شود.

2) اگر من یک کلن را ترک کنم، آیا Clan Perk ها من حفظ خواهد شد؟

   Clan Perk فقط مربوط به کلن تعلق دارد و نه به اعضای آن. قدرت و کم و زیاد شدن تعضای کلن هیچ ربطی به Clan Perk ندارد و فقط از نبرد های کلن وار بدست می آید.

3) تجربه کلن (Clan Xp) چگونه بدست می آید؟

   Clan XP فقط از 3 راه : شکست روستاهای دشمن، گرفتن درصدی از ستاره های کلن وار و پیروزی در کلن وار بدست می آید.

4) اگر من به روستای که قبلا 1 ستاره شده است حمله کنم و 1 ستاره بگیرم، آیا Clan Xp دریافت خواهد شد؟

   تجربه ای (Clan Xp) که از شکست روستاهای دشمن بدست می آید، فقط شامل اولین حمله ی ستاره دار است. در واقع هر روستا فقط یکبار شکست می خورد. اگر از حمله های بعدی ستاره های بیشتری دریافت کنید، به شما کمک می کند تا تجربه مربوط به 40 درصد یا 60 درصد را دریافت کنید.

5) چگونه می توان حداکثر Clan XP را از یک کلن وار بدست آورد؟

   با شکست همه روستاهای دشمن (دریافت حداقل 1 ستاره)، کسب 60 درصد از کل ستاره های ممکن و پیروزی در کلن وار، کلن شما حداکثر مقدار تجربه را بدست می آورد.

6) آیا مزایای کلن (Clan Perks) برای بازی معمولی (خارج از کلن وار) به کار می آید؟

   بله. همه Clan Perk ها علاوه بر کلن وار، برای بازی معمولی نیز اعمال می شوند که شامل این موارد است: زمان بین هر درخواست، بازگشت هزینه دونات، محدودیت تعداد دونات و ارتقا سرباز هنگام دونات.

7) اگر یک کلن از سطح 7 به سطح 8 ارتقا پیدا کند، آیا clan perk های مربوط به سطح 7 از بین می رود؟

   خیر. با افزایش سطح کلن، Clan Perk های قبلی هم ارتقا می یابند و Clan Perk های جدید نیز بدست می آید.

8) اگر یک کلن وار مساوی شود، Clan XP مربوط به پیروزی در کلن وار چه می شود؟

   هیچ کدام از کلن ها این تجربه را کسب نخواهند کرد.

9) چگونه من از دریافت Clan Perk ها با خبر می شوم؟

   زمانی که سطح کلن شما بالا برود، Clan Perk ها به صورت خودکار در همان لحظه فعال می شوند و هیچ notification و یا پیغامی در کار نیست و فقط در چت کلن به آن اشاره می شود.

10) اگر مزیت “ارتقا سرباز هنگام دونات” برای کلن فعال شود، آیا همه سربازان من 1 سطح ارتقا پیدا می کنند؟

  خیر، فقط هنگام دونات یا دریافت نیرو، سطح سربازان برای دریافت کننده تغییر می کند نه برای شما. در واقع این مزیت فقط به نفع دریافت کننده است.

11) اگر مزیت “ارتقا سرباز هنگام دونات” در کلن فعال باشد و فردی پس دریافت نیرو، کلن را ترک کند و به کلنی برود که این ویژگی را ندارد. تکلیف سربازان داخل Clan Castle او چه می شود؟

   سربازان داخل Clan Castle آن فرد هیچ تغییری نخواهند کرد و با همان سطح افزایش یافته در Clan Castle باقی خواهند ماند (سطح آنها کاهش نخواهد یافت).

12) آیا تجربه کلن در هر سطح از کلن باهم جمع می شوند؟

   خیر. پس از رسیدن کلن به یک سطح، برای رسیدن به سطح بعدی، Clan XP از صفر شروع می شود. برای مثال، سطح 3 کلن به 1200xp و سطح 4 کلن به 1900xp نیاز دارد. پس از رسیدن به سطح 3، شما باید 1900xp برای رسیدن به سطح 4 جمع کنید و نه 700 تا.

13) آیا برای کلن وار، کلن های هم سطح (از نظر Clan LvL) با یکدیگر روبرو می شوند؟

   خیر، جست و جوی حریف های کلن وار مانند گذشته است و فعلا هیچ ارتباطی به سطح کلن ندارد.


14) چه زمانی هزینه دونات به من باز می گردد؟

لحظه که شما سربازی را دونات می کنید، درصدی از هزینه آن در همان لحظه با توجه به سطح کلن به مخازن شما برمی گردد.

تبلیغات شما:
جهت تبلیغ محصولات خود در زیر همه پست ها با ما تماس حاصل نمایید.

نظرات (۱۰۶)

 1. سلام، یه کلن ساختم یازده تا عضو داره هر کاری هم میکنم نمیتونم وار بزنم قبلا هم عضو هیچ کلنی نبودن لول خودم ۴۲ و بقیه ۹ تا ۱۲ چیکار کنم؟
 2. سلام وخسته نباشیدببخشیدمن تویه کلن توواربودم اتکامم زدم وقبل ازاینکه وارشون تموم بشه خارج شدم وبه کلن دیگه اومدم حالام دو باره که وارمیزارن نمیتونن منوبزارن علتش چیه
  • پاسخ:

   باید صبر کنید تا وار کلنی که توش بودید به اتمام برسد
 3. سلام لطفا جواب بدید اگه تو وار طرف همه ی مپ های مارو سه ستاره کنه و ماهم همه ی مپ های طرف رو سه ستاره کنیم نتیجه چی میشه لطفا جواب بدید
  • پاسخ:

   بازی مساوی می شود
 4. سلام مطلبتون خیلی خیلی جالب بود ولی اینومیشه بگید من الان کلنم ساختم شیش نفر اعضا داره چطورزیاد کنم اعارو تو گلوبالام که هیچکس نمیاد دعوت مینم نمیان چیکار کنم لطفتا بگید لطفا
  • پاسخ:

   راه حل قطعی وجود ندارد و اکثرا افراد در یک کلن پایبند نمی شن! البته می تونید با تبلیغ کردن- وعده وعید دادن - جایزه دادن - پر کردن رک ها بصورت سریع و ... نظر افراد را جلب کنید تا افراد در کلن بمانند - بهترین روش هم این است که با عده ایی از دوستانتان مثلا همکلاسی هایتان یک کلن بزنید.
 5. سلام ببخشد اگه توی یه وار دوستانه ببازیم آیا وارلوگ تعداد بردای پیاپی ای ک مینویسه صفر میشه یا اون ربطی ب وارلوگ اصلی نداره؟
  • پاسخ:

   در وار لوگ ، بازی های دوستانه بین کلن ثبت نمی شه و فقط در چت کلن این بازی ها نمایش داده می شه که بعد از مدتی هم با چت های فراوان اعضا - ناپدید می شود. و ربطی به اون موضوعی هم که نوشتید ، نخواهد داشت
 6. سلام و خسته نباشید
  در کلن وار زمین هایی رو بقیه اعضا 1 یا 2 ستاره میکنن آیا بعدش اگر ما فقط یک ستاره بدست بیاریم از همون زمین ها لوت تعلق میگیره؟
  ممنون
  • پاسخ:

   اگه بتوانید ستاره نگرفته شده را بگیرید - بله . مثلا زمینی که 2 ستاره شده و شما 3 ستاره کنید ، جایزه 1 ستاره را می گیرید  .
 7. سلام ببخشید من چند وقت پیش یه اکانت تانهال 9داشتم که رمزو جیمیلش روی یه اکانت دیگه نصب میخواستم بدونم میشه اون اکانت تا نهال 9رو برگردوند.لطفا کمکم کنید.

 8. با سلام و تشکر از سایت خوب تو ن
  اگر کسی در وار شرکت کنه و هنگام وار از کلن خارج بشه (کلن رو ترک کنه) و قبل تموم شدن وار به کلنی که اول بوده برگرده می تونه وارشو بزنه یا نه؟
  ممنون
  • پاسخ:

   بله می تونه - اکثرا از کلن خارج میشوند و نیرو برای وار از کلن دیگری می گیرند و دوباره برمیگردند و وار شون را می زنند.
 9. سلام ایا اگر در وار ىک نفر از یک مپ سه ستاره گرفت و لوت هم گرفت
  یک فرد دیگر هم میتونه همون مپو اتک بزنه و اگه زد لوت بهش میرسه?????
  • پاسخ:

   اتک می تونه بزنه ولی فایده ندارد و مپ سه ستاره شده لوت نمی دهد.
 10. سلام.تو سایت خوندم هر چی تعداد نفرات بیشتر باشه کلن اکسپی بیشتر میشه.ولی تعداد زیاد کردم کلن اکسپی کمتر شد.ایا به تانهال اعضا بستگی داره.تانهال سه و چهار تو گروه زیاده
 11. سلام.خسته نباشید
  وقتی کلن از 7 به 8 ارتقا پیدا میکنه به اعضای کلن جم تعلق میگیره؟؟؟؟
  ممنون میشم از جوابتون
  • پاسخ:

   تاون هال اگه از 7 به 8 برود جم می دهد.
 12. با سلام .یک سوال داشتم البته این به موضوع شما ربط نداره و لطف میکنم جواب این سوال رو بدهید.
  چگونه بفهمم که همه چیزم مکس شده ونیاز به اپ کردن تان هال بعدی دارم .


  با تشکر
  • پاسخ:

   هنگامی که روی اکثر ساختمانها یا کل ساختمانهای دفاعی و تولیدی و دیوارها ... می زنید و پیام میده که برای آپگرید آن باید تاون هال را ارتقاء دهید ، اون زمان شما مکس شده اید.
 13. اگر قبل از تموم شدن وار کسی رو کیک کنیم لوت وار به اون تعلق میگیرد یا نه؟
  • پاسخ:

   بله - تعلق می گیره
 14. سلام
  خواستم بپرسم آیا تغییر نام یک کلن توسط لیدر ممکن است؟ به چه شکل؟
  • پاسخ:

   خیر ، امکان پذیر نیست ، اگر کلن لول ش بالا نیست ، از آن خارج شوید و یکی جدید با نام جدید بسازید و اعضا را به آن دعوت کنید !
 15. سلام
  آیا کسی که بعد از وار کلن رو ترک کرده بعد از اتمام وار لوت وار براش میاد؟
  ممنون
  • پاسخ:

   بله
 16. سلام
  وی خواستم بدونم فرق دونات (اهدای نیرو) روی نقشه وار با دونات (اهدای نیرو) ای که درخواست (رکوئست) می دن چیه ؟ وقتی رکوئست می دم نیرو توی کردم می سینه ولی وقتی رو نقشه وار دونات پر می کنم بدون رکوئست از من کم می شه ولی تو کلن اون هم نمی سینه چطوریه ؟
  • پاسخ:

   در کلن وار نیروها یی که دونات میشه روی نقشه وار ، برای دفاع از دهکده اش است و در همانجا میمونه و بعد از حمله به دهکده اش هم در وار ، دفاع می کنه و بعد از اتمام حمله به اون دهکده دوباره بازیابی میشه و برای دفاع از حمله بعدی آماده میشه ، اگر هم در نقشه وار دهکده دوستتون را ببینید و کلنش را مشاهده کنید ، نیروهای دفاعی که دادید مشخصه و روی نقشه هم روی دهکده بزنید نیروهای دفاعی ش را می بینید.
   اون درخواستی که در قسمت چت می دهید ، برای حمله بکار می ره و بعد از حمله کشته میشه و دیگه بازیابی نمی شه .
   اینها جزء خاصیت و قوانین و طراحی بازی است ، اون دهکده روی نقشه وار با اون درخواست نیرو در قسمت چت کلا دو تا چیز جدا هستند.
 17. سلام.لیدر یه کلن بودم همه رو کیک کردم خودمم ازش رفتم بیرون .در کلنم بستس.لطفا راهنمایی کنید که میشه دوباره لیدر کلن بشم راهی وجود داره ؟
  • پاسخ:

   خیر - باید یک کلن جدید بسازید و اون یکی را دیگه فراموش کنید !
  • پاسخ:

   چاره ایی نیست و پیدا شدن کلنتون هم اگه با اسم جستجو بشه دیگه شانسی نمایش  و پیدا  می شه !
 18. سلام من یه کلن زدم که تازش هرچقدر سرچ میکنم اسم کلن منو نمیاره باعث شدت کسی عضو کلنم نشه..مشکل از کجاس لطفا بگین...
  • پاسخ:

   بخاطر شلوغی و زیاد بودن کلن ها این مورد پیش میاد و بهتره تگ کلن را بدهید تا با اولین سرچ ، کلن تان را پیدا کنند.
 19. سلام دوستان یه راهنمایی ازتون میخوام من میخوام یه ایمیلی به سوپر سل بزنم روارد دکمهhelp and support که میشم دیگه پاکت نامه ای یا مطلا لبی که بالا گذاشته اید نیست که ایمیل بزنم لطفا جوابم بدید ممنون میشم
 20. سلام ببخشید میخواستم بدونم که اگر من تازه امروز کمان ایکسم رو خریده باشم و هنوز در حال ساخت باشه. در وار کار میکنه یا نه؟
 21. سلام من با پس خالم کلن زدم اون کلن زد منو لیدر کرد یه وار موند رفت وقتی کلن ۷ شده بود اومد لیدرش کردم بعد دعوامون شد منو انداخت بیرون الان کلن ۸ ایا راهی هس سوپ سل لیدری منو برگردونه پیام چی بهشون بدم خارجی بلد نیستم از شما میخوام کمکم کنید
  • پاسخ:

   خیر - راهی نیست و کاری نمیشه کرد
 22. سلام ،میخواستم بدونم زمانی که سربازی در حال اپگریته ،اگر لابراتوار را اپ کنیم چه اتفاقی میوفته؟ ایا سرباز به ادامه کار میده یا استپ میکنه یا حذف میشه؟
  • پاسخ:

   هردو همزمان آپگرید میشوند و متوقف نمی شوند
  • پاسخ:

   باید وارد کلن بشوید و آن شخص شما را Leader کند - نه چیز دیگه مثلا Co Leader یا Elder
 23. سلام اگه هر دو تیم در وار فول استار بشیم . بر اساس میزان اتک هایی زده شده برد داده میشه؟ میشه توضیح بدید
  • پاسخ:

   اول درصد تخریب سنجیده میشه و هر کسی بیشتر بود برنده است و اگه درصد تخریب مساوی بود ، بازی مساوی تمام میشه.
 24. کلن اول ترکیه با کلن پرشین گلف ایران وار داشت اتک های ترکیه تا یک ثانیه مونده بود وقت تمام بشه اگه صد میکردن که هیچی اگه نمیتونستن صد کنن اتکشون هنگ میکرد و ثبت نمی شد به یه مپ اینقدر اتک می زدن تا صد بشه تو وار پنجاه نفره تقریبا دویست و هفتاد تا اتک زدن. همینطور که عرض کردم اتک هایی که وقت کم میاوردن و نمیتونستن صد کنن کاری میکردن بازی هنگ می کرد و ثبت نمیشد دوباره میزدن
 25. سلام خسته نباشین .من کستلم منابعش فوله .خواستم بپرسم تو وار که میبریم منابع جدید میده که تو کستلم جا نیست.ایا حساب میشه اونجایی که جم میده یا نه؟
  • پاسخ:

   خیر باید منابع کلن را خالی کنید و یا ظرفیت کلن را ارتقا دهید وگرنه جایزه های وار که می دهد به شما تعلق نمی گیرد و می سوزد
 26. سلام یک سوال من تو وار هستم و اتک میزنم سه ستاره میکنم ولی بهم چیزی نمیده و ستاره هاش خاکستری میشه و تو امتیاز وارم نه تو وار نه تو پروفایلم نمیزنه چرا ممنو میشم اگه راهنماییم کنید
  • پاسخ:

   اول اینکه باید به دهکده ایی حمله کنید که کسی به آن حمله نکرده باشد و ستاره هاش سفید بشه تقریبا ! و دوم اینکه باید وار را کلا ببرید.
 27. سلام ببخشید این راسته که اگر نرم افزار های روت داشته باشی و برای اولین بار باشه سوپر سل از بازی دو هفته اخراج میکنه لطفا زود جواب بدید ممنون از سایت خوبت
  • پاسخ:

   فقط با داشتن ایکسمود بن میشوید ، روت مساله ایی نیست.
  • پاسخ:

   ممکنه حریف در  ثانیه های آخر حمله کند و شما را غافلگیر کند - پس بهتره تمام ستاره ها را کسب کنید.
 28. سلام خسته نباشید ببخشید من یه سوال دارم قبلا XPکلن وار 260بود اما الا 130میشه بگید چرا اینطور شده
  • پاسخ:

   این مطلب زیر را بخوانید و اینکار موقتی بود و به خاطر 2 سالگی کلن وار بوده که تموم شد !

   کلن وار 2 ساله شد!

 29. سلام من رفتم تانهال ده دفاعی های جدید اگه تو وار نذارم تاثیر داره تو ضعیف افتادن روبروم
  • پاسخ:

   خیلی کم و اون یک قسمت ماجرا است و بیشتر تاون هال مد نظره و ممکنه با یک حریف ی روبرو شوید که تجهیزاتش کامل باشه.
 30. سلام
  وار مساوی اعلام میشه یعنی چی میشه؟؟؟؟
  ایکس پی برنده به کی میرسه؟
  لوت چطور؟؟؟؟؟ی توضیح جامع،ممنونم.
  • پاسخ:

   همه چیز بطور مساوی تقسیم می شود.
  • پاسخ:

   خاکستری اینکه در وار ی در یک کلن دیگه بوده ایدو اونو رها کردید - تا اون کلن وارش تموم بشه - مورد شما هم درست میشه
 31. من ۲۷ سالمه ولی پیر مرد شدم
  اصلا نمیفهمم چی میگین
  به هر. حال امروز کلش رو حذف میکنم
  • پاسخ:

   بازی مساوی می شه...
 32. سلام اگه وار دو طرف صدرصد بشه مبنا رو چی قرار میدن برا برد خواهشن سریع جواب بدین
  • پاسخ:

   مساوی اعلام میشه
 33. با عرض سلام میخواستم ببینم بعد از انداختن وار چگونه میتوان افرادی که بعدا آمده اند را شرکت داد.
  • پاسخ:

   در وار بعدی می توان آنها را استفاده کرد . و اگر وار را زده اید دیگه نمی توان آنها را اضافه کرد و اگر در کلنی دیگر هم بوده اند و وار را ترک کرده اند و به کلن شما آمده اند باید صبر کنید تا وار اون کلن قبلی هم تمام شود تا بتوانید این کاربر جدید را در وار تون استفاده کنید.
 34. اگر لیدر اکانت خودشو تو وار نذاره میتونه دونیت وار اعضایی که تو وار هستند رو پر کنه؟ کلا اگر کسی تو وار نباشه میتونه دونیت وار بقیه رو پر کنه؟ چون این اجازه رو به من نمیده. میخواستم ببینم باگ بازی هست یا یه قانونه
  • پاسخ:

   هرکسی که توی وار نباشه فقط نمی تونه دونیت نقشه وار را پر کنه و هنگام حمله اعضا ، می تونه دونیت کنه و نیرو بدهد . لیدر یا ممبر هم باشه فرقی نمیکند.
 35. سلام اگه کینگمو ارتقا بدم تو وار میتونم ازش استفاده کنم...یعنی کینگ در حال ارتقا باشه میشه استفادش کرد تو وار؟!
  • پاسخ:

   خیر
 36. درود.
  دوست گرانی کلن بنده لول 9 هست.خواستم بدانم این دوستانی که کلن انها الان لول 10 شده ایا باز هم ایکس پی وار جمع میکنند ؟ این سوال را از این باب میپرسم که ببینم کلن بنده که بعد از بیست روز دیگر لول ده میشود ایا با کلن های لول 10 ای که زودتر رسیدند برابر میشود یا آنها همچنان از نظر ایکس پی وار از ما جلوتر هستند.
 37. سلام آیا لیدر یا کولیدرمیتونه تعداد دونات هایی که جلوی اسم هر عضو کلن نوشته شده رو صفر کنه؟؟؟
  با تشکر
  • پاسخ:

   خیر ، بعد از یک مدت صفر مییشه و یا با خروج و دوباره ورود به کلن هم صفر میشه ...
 38. سلام لابراتوار من داره کار میکنه 3روز دیگه بیکاره. اگه الان من لابراتوار رو اپ دیت کنم اون سربازی که داشت لول میرفت بالا چی میشه آیا لولش همچنان بالا میره یا به دلیل اپ دیت لابراتوار اتفاقی نمی افتد؟؟
  • پاسخ:

   سربازتون هم همزمان با آپدیت لابراتوری بالا می رود و متوقف نمی شود.
 39. سلام
  من چند وقت پیش صاحب ی کلن بودم و بعد ی مدت دادم ب یه یکی از اعضای کلن و الان بعد دو ماه ک برگشتم بر داخل کلن دیدم هیچ کس نیست و ی لول هفتی شده لیدر من چه طور میتونم کلن مو بگیرم
  • پاسخ:

   نمی توانید - مگر اینکه لیدری را اون شخص به شما بدهد!
 40. سلام من تویک کلنی عضوشدم ولی وقتی می خواستم بیام بیرون نشد اصلا صفحه ش بالا نمیومد بقیه هم که اونجا بودن نمی تونستن بیان بیرون وهمچنین منو کیک کنن لطفا سریع راهنمایی کنین
  • پاسخ:

   باگ بازی هست حتما - نسخه جدید بازی را نصب کنید
  • پاسخ:

   توضیحاتش در سایت هست - فهرست سمت راست سایت را نگاه کنید
 41. سلام من برای اعضای خانواده و اقوام کلن زدم. ٦ نفر شدیم. و الان دو عدد الدر و بقیه جلوی اسمشون new نوشته شده من هم که لیدر هستم. گزینه وارم خاموشه. میگه باید ممبر داشته باشه. میشه بهم کامل توضیح بدید. با تشکر
  • پاسخ:

   باید حداقل اعضای کلن برای War  ده نفر  باشد تا بتوان استارت War را زد و گزینه اش فعال شود.
 42. سلام
  من میخوام قبل از شروع وار از اعضای کلن درخواست نیروی دفاعی کنم اما هر چی روی گزینه request میزنم و درخواستم رو مینوسم ( از روی war map ) هیچ درخواستی فرستاده نمیشه
  چرا؟؟؟
  • پاسخ:

   از روی مپ درخواست به محیط چت فرستاده نمیشه و هرکسی که در وار بود و تمایل داشت می تونه با کلیک کردن روی کلن ها تا قبل از شروع وار ، آنها را پر کند و بازی به همین صورت طراحی شده است . درخواستی که در وار می فرستید و در محیط چت نمایش داده میشه ، فقط نیروهایی است که با خود به نبرد می برید و با نیروهای دفاعی کاملا فرق می کند و نیروهای دفاعی ثابت است و تا آخر وار زنده می مانند. حتی اگر دهکده تان در کلن وار حمله شود.
 43. سلام من لیدر یک گروه هستم امروز وار استارت کردم الان میخوام برم دونات های وار رو پرکنم تاکه میخوام دونات کنم خارج میشه از بازی مشکل چیه؟
  • پاسخ:

   بازی را به آحرین نسخه آپدیت کنید - یک باگ است و اگه مشکل حل نشد منتظر نسخه های جدید باید باشید
 44. اگر در وار ازنظر ستاره مساوی باشیم وحریف ازنظر درصد تخریب جلو باشد میشود برای بال بردن درصد تخریب دهکده هایی که سه ستاره شدن محددا از شون درصد تخریب گرفت
  • پاسخ:

   خیر - دهکده های سه ستاره دیگه صددرصد شده اند و درصد تخریب اضافه ندارند ! اگه دو ستاره و 99 درصد شده باشند 1 درصد تخریب دارند که همین یک درصد تخریب در صورت حمله شما و سه ستاره کردن برایتان ثبت می شود به علاوه یک ستاره !
 45. سلام دوستان من کلنی دارم ولی واس چند لحظه ای رفتم کلن دیگه ای یه درخواست ورود به کلن دادم اشتباهی رد شده الان که میخوام به کلنم برگردم نمیتونم وارد بشم جویین میزنم اخطار میده نمیره 24ساعت هم گذشته مشکل از کجاست
  • پاسخ:

   صبر کنید دوباره امتحان کنید 
 46. سلام دوست عزیز سوال داشتم
  وقتی ستاره ها برابر شد درصد تخربی رو حساب می کنند تا این جا درست
  سوال من دقیق این جاست که کلن مقابل همه ی کلن منو 100 درصد زده منم کلن مقابل رو 100 درصد زدم در این جا ایا تعداد اتک محاسبه میشه
  کلا تعداد اتک مهمه کسی که کمتر بزنه برده؟
  • پاسخ:

   خیر - باز هم مساوی اعلام می شود....
 47. اگر در وار ستاره ها و درصد تخریب برابر باشه برد وار بر چه اساسی است؟
  • پاسخ:

   مساوی اعلام می شود.
 48. وارو مساوی شدیم بعد از مساوی چه جوری بفهمیم کی برنده میشه
  • پاسخ:

   درصد تخریب هرکسی که بیشتر بود برنده است که خودش کنار همون نتیجه ستاره های وار می نویسد
 49. سلام خسته نباشین
  ببخشید برای اینکه ی نفر بتونه دونات وار رو پر کنه حتما باید خودش توی وار باشه؟ ایا لازم هست مقامی داشته باشه برای پر کردن؟
  • پاسخ:

   باید حتما در وار باشد - خیر مقام نمی خواهد
  • پاسخ:

   درصد تخریب ملاک است - که مال هرکسی بیشتر بود پیروز است.
 50. محمد مهدی

  ایا به جز وار راه های دیگری برای افزایش لول کلن وجود دارد؟
  • پاسخ:

   خیر
 51. چقدر باید منتظر بمانیم تا اپدیت بزرگ کلش اف کلنز بروز رسانی شه و مشکلاتمان مثل پر کردن دونات در کلن طول میکشد؟ با تشکر از مدریت
  • پاسخ:

   زمانی معین نکرده اند تا حسابی همه باگ ها مشخص شود ولی به احتمال زیاد کریسمس ها یک آپدیت می کنند
 52. من در کلنم که لول یک است .لیدر هستم وقتی میخواهم دونات وار پر کنم از بازی بیرون میاد (به صورت خودکار)دلیلش چیست؟؟
 53. سلام یه خسته نباشید میگم به شما که بدون هیچ چشم داشتی به این همه کامنت پاسخ میدین . دمتون گرم خیلی زیاد
  • پاسخ:

   ممنون
 54. چجوری دو تا اسپل تو کلن کستل دونات کنیم??? لطفا سریع جواب بدید ممنون
  • پاسخ:

   صفحه اول سایت مطلبی در این مورد هست !!!
 55. سلام
  من در کلش وار بلد نیستم نیرو بسازم تنها راهى که هست درخواست نیرو کردن توسایتم خوندم چیزى پیدا نکرم میشه راهنماییم کنید چه طورى نیرو بسازم تو پایگاه جنگیم؟
  • پاسخ:

   شما هر نیرویی که در دهکده تون بسازید - می تونید در وار هم از اون استفاده کنید - در نقشه وار فقط اتک را بزنید و با نیروهایی که در دهکده ساختید حمله کنید البته باید لیدرتون شما را در وار شرکت داده باشد - از وی بخواهید که شما را شرکت دهد - باید عضو یک کلن هم باشید حتما.
 56. سلام دونات وار برای بعضی ها مشکل فنی داره یعنی تا میخان پر کنن بازی بسته میشه
  • پاسخ:

   نمیشه !
 57. باسلام.چرا من میخواهم دونات پر کنم کلش من از بازی خارج میشود
  • پاسخ:

   باگ بازی است صبر کنید تا سوپر سل رفعش کنذ
 58. تو اپ جدید نمتونم دونات وار پر کرد‌ دوبار گوشیمو ریست کردم فرقی نکرد ولی تو اون یکی اکانتم تو همین گوشی میشه پر کرد مشکل چیه لطفا سریع جواب بدید خبلی ممنون میشم
  • پاسخ:

   باگ بازی است صبر کنید تا سوپر سل رفعش کنذ
 59. سلام چرا بعد از آپدیت میام به تان حال دست بزنم یا میام دونات وار پر کنم بازی کلوز میشه و میره بیرون؟؟ممنون زودتر بگید چون دونات هامو نمیتونم پر کنم
  • پاسخ:

   باگ بازی است که باید سوپرسل آن را رفع کند
 60. سلام سپاس گذارم از متن شما

  ببخشید من یه مشکل مهم دارم که نمیتوانم در وار دونات بدهم و اگه بر گزینه دونات بزنم از بازی بیرون میآید خواهشا به جیمیلم پاسخ دهید تشکر )maziyar.ir46@gmail.com
  • پاسخ:

   باگ بازی است که باید سوپرسل آن را رفع کند - صبر کنید تا آن را رفع کنند
 61. سلام، چند روزه که آپدیت جدید کلش رو نصب کردم، و قرار شد در وار جدید من لوت دفاعی وار رو پر کنم، امابه محض اینکه روی کلمه لوت میزنم تا سرباز بدهم از بازی بیرون میاد، نمیدونم چرا?! در دونیت کردن رک های معمولی مشکلی ندارم فقط در ایین مورد مشکل هست، دلیلش چیه? ممنون
  • پاسخ:

   باگ بازی است که باید سوپرسل آن را رفع کند - صبر کنید تا آن را رفع کنند
 62. بیاین کلن من تازه تا سیس کردم نام لیدر = lord elyad پرچم وسط بنفش بقیه سیاه است نام کلن = Last Heroes
 63. من الان دوهزار تا لوت دارک زدم اگر بعد از ساخت مخزنم کالکت کنم میاد
  • پاسخ:

   بله - اگه توی کلن تون جمع شده است  در کلن وار زده اید اونجا ذخیره می مونه
 64. سلام اگه شخصی تو وار باشه ولی قبل از شروع زمان وار از اون کلن کیک بشه و بعد از کیک شدن و قبل از شروع وار، مپ خودش رو تغییر بده آیا اون تغییر تو اون وار هم انجام میشه؟
  • پاسخ:

   خیر
 65. سلام، ممنون از مطالب مفید و عالی تون
  معنی این جمله که کلنو اینوایت اونلی کنید چیه؟
  • پاسخ:

   یعنی توی آن قسمت تنظیمات وقتی روی این گزینه invite only کلن تنظیم شود ، هر کسی که بخواهد join شود یکدفعه نمی تونه وارد کلن شود و عضو شود و کاربر یک درخواست می فرستد که در قسمت چت کلن دیده می شود و اگر لیدر و کو لیدر ها موافق بودند وی را تایید می کنند (اکسپت) که وارد کلن شود و اگر تایید نکردند که اصلا قبل از ورود - بازگشت (ریجکت) می شود و باید یک کلن دیگه برود.
 66. سلام
  ممنون از مطالبتون
  دوتا سوال داشتم :

  مقدار جایزه ای که بعد از بردن در وار بدست میاریم مربوط به اتکی میشه که لوت بیشتر داشته یا لوت هر دوتا اتک جمع میشه و میشه لوت نهایی ؟
  ---------------------
  اگر کسی تو وار یکی از روستاهای دشمنو بزنه و 2 ستاره کنه و شما هم همون روستارو بزنی و یک ستاره یا ستاره کنی ، لوتش بهت تعلق میگیره ؟ سه ستاره کنی چی ؟

  ممنون
  • پاسخ:

   حمله به هر دهکده ، جایزه ویژه دارد در صورتی که وار را ببرید - اگر ببازید فقط لوت دهکده را می گیرید.

   بله - لوت می گیرید .
 67. ببخشید من می خواستم دلیل این که تو بعضی وار ها مقدار لوتی که از اتکا بدست اوردیم کم می شه مثلا 430 هزار سکه و اکسیر و 546 تا دارک اکسیر کسب کردن ولی در پایان وار فقط 130 هزار اکسیر و سکه و 150 دارک اکسیر به من تعلق گرفت دلیلش چیه؟
  • پاسخ:

   اگه لوت دوستان را می گید که بسته به کلنی که بهش حمله میشه بالا و پایین داره و ضمنا اون مقدار لوتی که می زنه برای زمانی هست که وار را برنده بشید و اگه وار را ببازید اون لوت و جایزه تعلق نمی گیره.
 68. سلام.ببخشید من مقام کولیدر دارم و الان چطوری میتونم کل دونات های کلن رو صفر کنم؟
  • پاسخ:

   لیگ ها بعد از یک مدت به پایان می رسه و صفر می شه - خودتون نمی تونید این کار را کنید.
  • پاسخ:

   یعنی به نقشه وار در زمان آماده سازی کلن وار مراجعه می کنید و به روی دهکده تون در روی نقشه کلیک می کنید و نیروهایی را که دیگران به شما داده اند را با زدن علامت منفی زیرش خالی می کنید و سپس ok  را برای تایید می زنید تا نیروها خارج شوند تا دیگران بتوانند نیروی جدید و بهتری جایگزین کنند.
 69. سلام
  وقتی آماده سازی وار شروع میشه اگه دفاعی را بزاریم آپدیت بشه تو وار نیستش؟
  • پاسخ:

   در وار هست ولی با همان لولی که دارید نه لول آپگرید شده
 70. سلام
  واقعا خسته نباشید راهنمایاتون خیلی عالی بود .
  ی سوال داشتم
  ایا میشه در کلن رو بست و کسی نتونه از کلن خارج بشه ؟

  • پاسخ:

   خیر
  • پاسخ:

   بله ... 
 71. ببخشید من میخوام بدونم وار یعنی چی؟؟یعنی چی مثلا میگن امشب وار داریم؟؟؟؟
  • پاسخ:

   وار یعنی جنگ -  که مثل این می مونه که گروهی با گروه دیگر به همدیگر حمله کنند - مثلا 10 نفر از ایران با 10 نفر از یک کشور خارجی به هم حمله می کنند و هرکسی که پیروز شود ستاره ی گیرد و تعداد کل ستاره ها باعث پیروز شدن در وار و جنگ می شود - و جایزه اش هم اینه که مقدار زیادی طلا و اکسیر می گیرند و لول کلن یا همون گرو هشون بالا می ره که خودش مزایایی برای کلن به عمل میاره.
 72. سلام خسته نباشید میشه یه راهنمایی منو بکنید چطوری میشه کسی رو یا دوستی رو به اون کلنی که خودم هستم دعوت کنم مقام الدر هم دارم
  • پاسخ:

   باید دوستتون توی هیچ کلنی نباشه و بعد بروید و نقشه دوستتون را ببینید و روی کلن ش کلیک کنید و اینوایت ش کنید - یا اینکه اگه دوستتون توی هیچ کلنی نباشه با سرچ تگ کلنتون تقاضای عضویت و اینوایت بده در کلن و شما در چت کلن اونو می بینید و می تونید تایید ش کنید 
 73. سلام خسته نباشین
  من توی کلنی دیدم 6تا عضو داشتن که لولشون1بود...چطوری میشه با لول 1ساختمان کلن رو درست کردم و عضو کلن شد
  • پاسخ:

   ممکنه اونها از کارمندان سوپر سل سازنده بازی باشند.
  • پاسخ:

   خیر
 74. سلام خسته نباشید
  می خواستم بدونم می شه کلنی رو که حذف کردم دوباره بازیابی کنم یا نه؟و اگر می شه برای بازیابی چکار باید بکنم؟
  • پاسخ:

   خیر نمی شه - باید دوباره جدید بسازید.
 75. پشمآلِ پشمآلو

  خسته نباشید .. ببخشید اگه کسی از کلن کیک بشه و در وار اتک داده باشه .. لوت وارشو میگیره؟ حالا چه وین چه باخت ..
  • پاسخ:

   بله - می گیره
  • پاسخ:

   راهنما و مطالب سایت را بخوانید
 76. سلام میخواستم بدونم آیا بعد از وار استارت میشه یکی از اعضا را جابجا کرد ممنون...
  • پاسخ:

   خیر - اگه وار انتخاب شد دیگه نمی شه کاری کرد - ولی موقع استارت و جستجو می شه متوقفش کرد و افراد را حذف و اضافه کرد
 77. با سلام.
  متاسفانه من به اشتباه یکی از اعضای کلنم رو کیک اوت کردم. چطور میتونم دوباره اون رو اد کنم؟ با سپاس فراوان از شما
  • پاسخ:

   اینوایتش کنید دوباره از همون گزینه ها
 78.  وقتی کسی لولش بالا تر باشه تو وار هم بالا تره؟بالا بودن رتبه در وار به چه چیز هایی بستگی داره ؟چرا گاهی وقت ها در وار کسی که لولش بیشتره پایین تر از کسیه که لولش پایین تره؟ 
 79. سلام 
  ممنون از سایت خوبن
  وار در کلن ما تموم شده و خواستم وار سرچ کنم تمام اعضابی که در وار شرکت داشتن و اتک زدن انتخاب نمیشن برای وار حتی خودم و کسانی که وار نبود و یا بودن و اتکشونو نزدن انتخاب میشن
  • پاسخ:

   شاید یک باگ باشه -
   بزارید یک چند ساعتی بگذره و گزینه in یا out که در جلوی اعضای کلن برای وار می آید را یک خاموش و روشن کنید و سبزش کنید- شاید درست بشه
 80. سلام ببخشید میخواستم بدونم سرچ اتک رو که میزنیم بر اساس چه چیزی پیدا میکنه ؟ لول.سطح تون حال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 81. سلام یه سوال داشتم
  خواستم بدونم چرا تو کلنمون شماره ی من قرمزه ولی مال بقیه سبز؟
 82. ایا سکه ها واکسیر های داخل کلن کستل که در وار به دست امده با حمله به ما از بین میرود مثلا وار نصف شب تموم شده حالا هر کی حمله کنه کلنمو نابود کنه سکه ها واکسیر ها از بین میرود ممنون 
  • پاسخ:

   بله - اگه کلنتون مورد حمله قرار بگیره غارت میشه جایزه های وار .
   ولی درصد غارت نسبت به مخازن کمتر است و سعی کنید بیشتر طلا و اکسیرها را در کلن نگه دارید ...
 83. سلام .مرسی از سایت عالیتون و مطالب مفیدی که قرار میدید.
  یه راهنمایی به من بکنید.هیچکس نمیاد کلنم چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟
  • پاسخ:

   کلن داری کاری سخت است و به نظرم بازی کنید بهتر است و تبلیغات زیادی برای کلن باید بکنید و یا حتی بازیکن بخرید !
 84. سلام خسته نباشید

  بعد اپدیت جدید وقتی وار استارت میکنیم چیزی پیدا نمیکنه الان 3 روزه اینجوری شده بالای 10 بار هم کنسل کردیم دوباره استارت کردیم اما چیزی پیدا نمیکنه ممنون میشم اگر در این مورد اطلاعی دارید بگید.
  • پاسخ:

   خیلی طول می کشه بعضی مواقع...
 85. مهرشاد فتاحی

  یه سوال دارم میخواستم ببینم بازی تو وار بازیکنان را بر اساس چی رتبه بندی میکنه باتشکر لطفاجواب بدید
  • پاسخ:

   لول تاون هال و تعداد کاپ
 86. من یه کلن زدم ولی نمیدونم چیکار کنم شلوغ بشه یه سوال هم دارم اگر در کلن وار با مثلا 20 ستاره ببریم xp بیش تری دریافت میشه یا با15 تا ؟چون یه قانون کلن من اینه که اگه 18 ستاره جلو یا عقب بودیم میتونیم واسه لوت اتک بزنیم.
  • پاسخ:

   شما یک حمله به هر کسی بکنید xp مورد نظر را می گیرید و اگه یک ستاره هم بگیرید از این حمله  xp  اش را گرفتید و اگر کسی دیگری هم به این یک ستاره شده حمله کنه و سه ستاره اش بکند  xp دیگری نمی دهد. و باید به روستاهایی حمله کنید که ستاره ندارد و یا شکست خورده اید
 87. سلام پر کردن ویتچ (witch) در کلن کاسل دفاعی مناسبه تعدادشم یکی باشه برا ظرفیت هایی که جاشو دارن و بقیه با ویزارد و ارچر پر شه
  • پاسخ:

   لیدر و کولیدر مزیتی نسبت به بازیکنان عادی دیگر ندارند ، این مزایای کلن است که متعلق به همه اعضای کلن است و آن راشامل می شود ، بلطبع لوت هایی که میبرید بعد از وار هرکس به خودش تعلق می گیرد , و لیدر بودن یا کولیدر بودن( داشتن پست و مقام ) تاثیری ندارد که بیشتر ببرید !

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

چندرسانه ای