آموزش بازی کلش آف کلنز

سایتی برای آموزش کلش آف کلنز

جستجو

خبرهای مهم

تبلیغات شما

بایگانی

تبلیغات متنی

تبلیغات کلیکی

پربحث ترين ها

محبوب ترين ها

آخرين نظرات

پيوندها

۰

چیدمان و نکات تدافعی در پایگاه سازنده 3 تا 5

آموزش های بازی

چیدمان و نکات تدافعی در پایگاه سازنده 3 تا 5

وقتی که در بیلدربیس خود وارد نبرد تقابلی میشوید بیشتر دفاع کردن در برابر حریف مهمتر است تا حمله کردن و ستاره گرفتن. یک بیس خوب میتواند در برابر حمله های حریف مقابله کند و درصد تخریب کمتری را به او بدهد و نتیجه پیروزی شما در نبرد باشد. در خیلی از نبردها ممکن است که شما نتوانید حتی 50% از مپ حریف را تخریب کنید و یا حتی نتوانید یک ستاره هم بگیرید اما با داشتن یک بیس خوب و دفاع خوب در برابر حریف میتوانید پیروز نبرد باشید.در این راهنما چند نکته در مورد دفاع کردن و چند مپ خوب برای بیلدر بیس شما قرار داده شده است. به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

نکات تدافعی بیلدر بیس

هنوز خیلی از بازیکنان نبردهای تدافعی را شبیه به وار یا اتک عادی در دهکده اصلی خود میدانند. در نبردهای تقابلی کلید اصلی پیروزی داشتن یک مپ خوب و دفاع بهتر در مقابل حریف است.

اگر شما مپ خوبی نداشته باشید حتی اگر 3 ستاره هم از حریف بگیرید ولی در بیشتر نبردها شکست خواهید خورد و فقط اتک خوب زدن برای پیروزی شما کافی نیست.

همانطور که میبینید در این عکس فقط دفاع خوب و مپ خوب باعث پیروزی در نبرد شده و اگر مپ خوبی نبود قطعا نتیجه نبرد شکست میبود.

همانطور که قبلا هم گفتیم شما باید کاپ خود را بالا ببرید و با زدن نبردهای تقابلی باید بتوانید کاپ خود را بالای 1000 ببرید تا بتوانید منابع خوبی را به عنوان پاداش بگیرید که این امر مستلزم این است که در کنار اتک خوب زدن مپ خوبی هم برای دفاع داشته باشید.

با رسیدن به کاپ بالای 1000 همانطور که در عکس هم میبینید مقدار پاداش نبرد بهتر خواهد بود و با آن میتوانید به راحتی نیروهای خود را در آزمایشگاه ارتقا دهید . مخصوصا در بیلدربیس 3 تنها کاری که باید بکنید این است که کاپ خود را بالا ببرید و روزی تنها 3 اتک موفقیت آمیز بزنید تا به راحتی نیروها و ساختمان های خود را بتوانید ارتقا دهید.

بیلدرهال خود را در وسط مپ قرار دهید

ستاره بسیار مهم است پس مطمئن شوید که به راحتی به حریف ستاره نمیدهید. مهم نیست که حریف چه اندازه بتواند تخریب کند شما باید بیشتر تمرکز روی ندادن ستاره داشته باشید. ستاره اولین چیز مهم در نبردهای تقابلی است :

وقتی حریف بیلدرهال خود را در وسط مپ قرار داده باشد شما به سختی میتوانید از حریف ستاره بگیرید پس شما هم باید همین کار را انجام دهید :

اگر بیلدرهال در اطراف مپ باشد به راحتی یک ستاره ناقابل به حریف میدهید اما اگر در وسط مپ باشد حریف نمیتواند بیلدر هال شما را از پشت دیوار شکار کند.

همیشه 2 کاشی بین بیلدرهال خود و دیوار فاصله قرار دهید تا آرچرها نتوانند از پشت دیوار آن را شکار کنند و بزنند.

اگر به اندازه کافی دیوار و یا ساختمان ندارید مطمئن شوید که بیلدرهال شما توسط دیگر ساختمان ها احاطه شده باشد:

شما هنوز ساختمان های زیادی برای دفاع ندارید پس اگر یکی از آنها از بین برود به راحتی قدرت تدافعی دهکده شما کاهش پیدا میکند و ضعیف میشود.

خیلی از بازیکنان این موضوع را میدانند و از این نکته استفاده میکنند و سریع یکی از ساختمان های دفاعی را از بین میبرند پس شما باید به هر قیمتی که شده از اینکار جلوگیری کنید.

هیچوقت ساختمان های دفاعی خود را جایی قرار ندهید که به راحتی در همان اول کار در دسترس قرار داشته باشند! همیشه یا یک ساختمان دیگر جلوی آن قرار دهید یا به فاصله 2 کاشی از دیوار آن را قرار  دهید!

همیشه سعی کنید ساختمان های دفاعی خود را با یکدیگر محافظت کنید و یکی را در محدوده دید دیگری قرار دهید تا بتوانند یکدیگر را حمایت کنند.

همیشه سعی کنید که آرچرتاور خود را روی حالت فاصله زیاد تنظیم کنید تا بتواند به شما در این امر کمک کند!

آرچرتاور در این حالت میتواند تقریبا تمام بیس شما را تحت الشعاع قرار دهد و کار را برای حریف سخت کند و حریف نمیتواند به راحتی با یک آرچر یا مینیون ساختمان های اطراف بیس شما را تخریب کنند.

ترکیب تله ها

تله فشاری راه خوبی برای هدایت کردن نیروهای حریف به سمتی است که شما درنظر دارید و با شعاع دید 4 کاشی به راحتی میتوانید نیروهای حریف را روی تله های فنری پرتاب کنید.

این تله ها به نیروهای حریف آسیبی وارد نمیکنند پس شما باید آن ها را در جهتی تنظیم کنید تا نیروهای حریف را روی تله های فنری پرتاب کنند یا به سمتی پرتاب کنند که ساختمان دفاعی بیشتری در آن قسمت وجود دارد.

پرتاب کردن نیروهای حریف لذت دارد اما باید سعی کنید در جهتی آن ها را پرتاب کنید که برای شما سود داشته باشد.

به طورکلی همیشه سعی کنید با دیدن فیلم اتک های قبلی تخمین بزنید که نیروها بیشتر از کدام قسمت حمله میکنند و سعی کنید تله ها را در همان مسیر قرار دهید.

حالا میتوانید از مپ های زیر استفاده کنید.

چیدمان مپ بیلدربیس 2 تا بیلدربیس5

مپ برای بیلدرهال 2

اگر شما در بیلدرهال 2 هستید خیلی دست شما برای چیدمان باز نیست چون ساختمان های زیادی ندارید اما این بدان معنا نیست که نباید یک مپ خوب بچینید !

ما بنا به دلایل زیر این چیدمان را به شما توصیه میکنیم :

    بربرها را مجبور به اتک از بالا میکند
    کنون را به طور مستقیم در دسترس حریف قرار نمیدهد
    اگر بربرها از پایین حمله کنند پخش میشوند و کنون آن ها را نابود میکند

قطعا این بهترین مپی خواهد بود که شما میتوانید در این بیلدرهال بچینید.


مپ برای بیلدرهال 3

این مپ به خوبی جواب میدهد و میتوانید با این مپ حتی تا کاپ 1400 هم بالا بروید و کمتر کسی میتواند در برابر شما مقاومت کند.

بازیکنان اغلب از جاینت استفاده میکنند که وقتی به این مپ اتک میزنند جاینت ها روی تله ها میروند و حتی آرچرها و مینیون ها سریع از بین میروند.

حتما هر ساختمان دفاعی را با یک ساختمان معمولی مراقبت کنید و آرچرتاور باید روی حالت شعاع زیاد تنظیم شده باشد.

مپ برای بیلدرهال 3 مکث

اگر تمام ساختمان های بیلدرهال 3 را ساخته اید میتوانید از مپ زیر استفاده کنید.

له کننده باید درون دیوارها قرار بگیرد و از دیوارها فاصله داشته باشد.

حتما آرچرتاور را به آخرین لول ممکن ارتقا دهید تا بتواند آرچر ها را با 2 شلیک نابود کند.

مپ برای بیلدرهال 4

وقتی به بیلدرهال 4 میرسید ساختمان های بیشتری را در اختیار قرار میگیرید و شرایط تغییر پیدا میکند.

  • برجک نگهبانی (مانند کلن کستل)
  • دومین آرچرتاور
  • دومین کنون
  • بمب هوایی
  • دیوار بیشتر

درکل مپ های حلقه ای مپ های خوبی هستند و زمانی که حریف نیروها را از یک قسمت رها میکند به راحتی درون تله می افتند.

حتما برجک نگهبانی را تقریبا وسط مپ قرار دهید تا به راحتی در دسترس قرار نداشته باشد.

این فقط یک نمونه برای چیدمان بیس شماست. به شما توصیه میکنیم که اتک های مختلف را ببینید و مپ خود راتست کنید تا بتوانید تله ها را در بهترین جای ممکن قرار دهید. در این حالت حریف نمیتواند بیشتر از یک ستاره از شما بگیرد.

همچنین میتوانید از مپ زیر هم استفاده کنید :

مپ برای بیلدرهال 5

تعداد کمی از بازیکنان به بیلدربیس 5 ارتقا پیدا کرده اند اما در اینجا تعدادی از مپ های خوب برای این بیلدربیس را قرار میدهیم.

این بیلدربیس بسیار چالش برانگیز است چون شما میتوانید در این بیلدربیس ماشین جنگی را فعال کنید و همچنین میتوانید کنون معمولی را به دابل کنون تبدیل کنید.

در این بیلدربیس باید تمرکز بیشتر روی ساختمان های دفاعی داشته باشید تا بیلدرهال چون باید بتوانید ساختمان های دفاعی خود را حفظ کنید و آن ها را در مرکز نگهداری کنید.

در این چیدمان بیلدرهال درکنار قرار گرفته اما بی دفاع نیست. برجک نگهبانی و مورتارچندتایی در مرکز مپ مراقبت خوبی از بیس میکنند و حریف نمیتواند به راحتی مرکز بیس را نابود کند.

در این مپ هم حریف نمیتواند به راحتی از لایه ها عبور کند و در پشت دیوارها میماند .کپی از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

تبلیغات شما:
جهت تبلیغ محصولات خود در زیر همه پست ها با ما تماس حاصل نمایید.

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

چندرسانه ای